Vybrané události z MP Svitavy 1.10.-11.10.2017

Veletrh sociálních služeb za účasti strážníků – prezentace nových systému přivolání pomoci

Městská policie již několik let provozuje SOS tlačítko pro přivolání pomoci, které jsem Vám již v minulosti představil. Dne 9. 10. jsme se účastnili veletrhu sociálních služeb ve Svitavách, kde jsme prezentovali nový modernější způsob přivolání pomoci. Služba je určená především seniorům, osamělým či hendikepovaným osobám. Jedná se o podstatné vylepšení služby za použití za použití modernějších technologií, které jsou např. umístěny v hodinkách, náramku na ruku či přívěšku na krk. Je zde umožněna i lokalizace dotyčného dle GPS souřadnic, propojení s telefonem, zaručena zpětná komunikace, odposlech prostředí a jiné zajímavosti. Vše je samozřejmě navázáno na linku 156, takže pomoc bude vždy zaručena. Pokud máte zájem se o nových službách dovědět více, pořídit je např. pro své starší rodiče apod., neváhejte nás kontaktovat, rádi se Vám budeme věnovat a po domluvě přijedeme i za Vámi. mp[zavinac]svitavy[tecka]cz, MT: 737275710.

Kamerový systém znovu účinný

Dne 25. 09. bylo v dopoledních hodinách na kamerovém systému strážníkem spatřeno, jak v prostoru čekárny autobusového nádraží náhle zkolaboval dospělý muž. Muž upadl na zem a nemohl vstát. Na místo byla ihned vyslána hlídka, která zjistila, že dotyčný trpí zdravotními problémy se zády, které mu znesnadňují pohyb. Strážníci muži pomohli, nebylo potřeba jiné ošetření a muže předali do péče jeho manželky.

Dne 4. 10. ve večerních hodinách došlo v okolí restaurace Astra k poškození zrcátek na několika osobních motorových vozidlech. Za pomocí kamer se podařilo vypátrat viníka věci, věc zdokumentovat a vše předat k dalšímu šetření Policii ČR, kde bylo mladíkovi sděleno podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci.

Dne 7. 10. v pozdních večerních hodinách bylo kamerovým systémem zjištěno, že dva mladíci nesou parkem u městského úřadu dopravní značku. Jmenovaní byli vyzváni k prokázání totožnosti a následně se společně se strážníky vydali do místa, kde značku vzali. Zde dopravní značení uvedli do původního stavu a věc byla vyřešena jako přestupkové jednání.

Podomní prodej

V poslední době byly ve Svitavách zaznamenány určité pokusy jisté energetické společnosti o prodej jejich produktů našim spoluobčanům přímo v místě jejich bydliště. Upozorňujeme, že se v této záležitosti jedná o podomní prodej, který je vyhláškou města zakázán a dotyční dealeři se dopouští minimálně přestupkového jednání. Pokud takové jednání zaznamenáte i ve vašem okolí, neváhejte ihned volat na linku 156 či 158. Zároveň děkujeme všem, kteří nám již nestandardní chování prodejců energií oznámili a ve věci byli ochotni svědčit. Zkusme společně zamezit nechtěnému obtěžování a nekalým praktikám těchto společností.

Mgr. Rostislav Bednář
velitel MP Svitavy

Fotogalerie