Prvním občánkem Svitav je Adam Fuad Shaikhkhalil

08Led2018

První občánek Svitav na sebe opět nechal čekat. Narodil se 5. ledna ve 12:12 hod., vážil 3,4 kg a měřil 49 cm. Exotické, nesnadno vyslovitelné příjmení získal malý Adam po svém palestinském otci. Adamovým tatínkem je středoškolský učitel matematiky Raed (36 let), který se teprve začíná učit česky a maminkou Hana Shaikhkhalilová (38 let), jež pracovala jako zdravotní sestra na svitavské interně. Tatínek byl u porodu a bylo to pro něj velmi překvapivé. V Palestině totiž porod probíhá jinak - za vše se platí, rodička je po čtyřech hodinách propuštěna z porodnice a muži u porodu být nesmějí.

Adámek se narodil do multikulturního prostředí. To mu přinese výhody, ale možná i nějaká úskalí. Dědeček žije ve Švédsku, teta - otcova sestra - v Německu, táta je muslim, maminka katolička. On se narodil tady, ale brzy pojede za tatínkem na návštěvu do Palestiny. Žít ale budou všichni zde v Čechách i s Adámkovou sedmnáctiletou nevlastní sestrou Denisou, která studuje ve Svitavách na obchodní akademii. Adámek se tak přirozeně naučí více jazyků, a to mu bude určitě ku prospěchu. Přejeme mu, aby byl zdravý, spokojený a úspěšný, aby se uměl poprat se všemi překážkami, které mu život přinese.

V pondělí 8. ledna navštívil v porodnici rodiče i Adámka starosta města David Šimek, poblahopřál všem a předal jim kytici a drobné dárky od města.

 

Zuzana Pustinová

Datum: 8.1.2018

Fotogalerie