Nové ubytovací zařízení Buchtův statek Vendolí

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 proběhlo na statku ve Vendolí č. p. 18 slavnostní otevření ubytovacího zařízení Buchtův statek Vendolí společně se Dnem otevřených dveří Bonanzy Vendolí, z.ú.. Návštěvníci si mohli prohlédnout nové ubytovací prostory, které jsou vhodné pro pracovní setkání či krátkodobé ubytování pro více než 10 osob. V původně půdních prostorách jsou umístěny čtyři pokoje s postelemi, dvě sociální zařízení se sprchovým koutem a také společenská místnost s kuchyňkou. V nových prostorách vznikla také technická místnost a kancelář pro personál zajišťující provoz a údržbu ubytovacího zařízení.
Prostřednictvím výzvy Místní akční skupiny Svitava z. s. z Programu rozvoje venkova bylo zažádáno o dotaci v předpokládané výši 1 543 965 Kč ze Státního zemědělského intervenčního fondu. Finance doplnil také úvěr majitelů objektu manželů Buchtových ve výši 3 000 000 Kč a 518 578 Kč z jejich osobních úspor.
Práce na přestavbě prostor byly zahájeny na podzim r. 2017, ubytovací zařízení bylo zkolaudováno v červenci 2018. Luboš Buchta se žádostí o dotaci ve výzvě Místní akční skupiny Svitava z. s. zavázal mj. k vytvoření nového pracovního místa pro vedoucího ubytovacího zařízení. Tato pozice bude obsazena od listopadu 2018.
Kromě možnosti komerčního využití ubytovacích prostor například pro adaptační kurzy škol, teambuildingy, výjezdní pracovní setkání či workshopy firem, se zde budou konat také víkendové pobyty pro rodiny s dětmi z projektu Aktivizace rodin na Svitavsku Bonanzy Vendolí, z.ú. (projekt realizován přes výzvu Místní akční skupiny Svitava z. s. z Operačního programu Zaměstnanost), programy pro vybrané děti z řad klientů sociálně aktivizační služby Drž se na uzdě či mentorská setkání dobrovolníků z programu Mentorské asistence Bonanzy Vendolí, z.ú.

Zpracovala: Mgr. Anita Stanislavová, projektová manažerka
Bonanza Vendolí, z. ú.
Milady Horákové 373/10, 568 02 Svitavy
tel.: +420 730 163 005
e-mail: anita.stanislavova[zavinac]osbonanza.cz[tecka]br /> www.osbonanza.cz

Fotogalerie