Základní škola T. G. Masaryka v dobré společnosti

26Dub2019

Úspěch, o kterém se prozatím moc nemluví. I tak by se dala popsat současná situace jedné ze základních škol ve Svitavách. Základní škola T. G. Masaryka se díky usilovnému snažení jejího ředitele Jiřího Sehnala dostala mezi 13 partnerských základních a středních škol po celé České republice, které nabízí ve svých prostorách stáž a exkurze v rámci projektu Ředitel naživo.

Jedná se o dvouletý program pro vedení škol, kde se nachází ředitelé a ředitelky s ambicemi být pedagogickými lídry. Velkou zkušeností a inspirací pro zakladatele programu byly zkušené instituce v USA (NYC Leadership Academy, Wallace Foundation a další). Program připravovali špičkoví čeští experti jako Vladislava Bednářová, ředitelka ZŠ Huslenky nebo Vít Beran, ředitel ZŠ Kunratice, program zaštiťuje ústav Učitel naživo.

Cílem je získat především pro čerstvě vycházející studenty pedagogických fakult dostatečnou praxi, kterou během svých studií často nedostávají. Od srpna 2019 do června 2021 tak mohou zažít až 350 hodin programu skládajícího se ze vzdělávacích bloků, praxí, individuální podpory nebo svépomocných skupin. Mezi další začleněné školy na našem území patří i třeba prestižní Gymnázium Na Zatlance v Praze nebo Sportovní soukromá základní škola v Litvínově.

Jiří Johanides