Přehled svitavských akcí 9. - 12. května

12Kvě2019

Město Svitavy čeká od čtvrtka do neděle náročný prodloužený víkend, především v oblastni rybníku Rosnička. Jedna akce zde bude střídat druhou a můžeme tak bezpečně vyloučit, že bychom se až do konce týdne nudili. I proto jsme si pro vás připravili drobný přehled vybraných akcí.

9. – 12. května
FunTOM - Čtyřdenní festival plný zábavy, zážitků a inspirace. Pro všechny mladé tomíky i zkušené kmety. Více informací na https://fun-tom.cz/
Organizátor: Asociace TOM ČR, kontaktní osoba: Anežka Klabanová tel. 778485088,

10. května, pátek 21:00, rybník Rosnička
Běh pro Světlušku - Běh pro Světlušku budou hostit i Svitavy! V pátek 10. května můžete společně s námi pomoci dětem i dospělým s těžkým zrakovým postižením. Pojďme i my ve Svitavách darovat nevidomým trochu světla…. Prezentace od 19 hodin
Organizátor: TOM Zálesáci Svitavy, kontaktní osoba: David Šimek, 732504588

11. května, sobota 9:00 – 12:00, rybník Rosnička
Výsadba plovoucích ostrůvků na rybníku Rosnička – Na jaře byl zahájen ozdravný proces na zlepšení kvality vody v rybníku Rosnička a tak bude započata výsadba rostlin u břehu rybníka. V sobotu budou instalovány plovoucí ostrůvky, které zajistí přirozené funkce vegetace. Dále dojde k vyčištění přítoku rybníka.

11. května, sobota 10:00, park Jana Palacha
Férová snídaně - Přijďte si zapiknikovat na podporu pěstitelů! Férová snídaně je největší česká akce na podporu fair trade a odpovědné spotřeby. Během Férové snídaně se schází lidé v zahradách, parcích či náměstích, aby si společně se svými sousedy a známými pochutnali na fairtradových a lokálních dobrotách. V případě nepříznivého počasí proběhne setkání ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické (Poličská 3)
Organizátor: Junák Svitavy, kontaktní osoba: Květa Kellerová , 777961861

11. května, sobota 10:30, Ottendorferův dům
39. Národní soutěž amatérské fotografie - 39. ročník Národní soutěže amatérské fotografie vyvrcholí v sobotu 11. května 2019 v Ottendorferově domě ve Svitavách, kde se od 10:30 hodin uskuteční vyhlášení výsledků. Program letošní přehlídky fotografů je již tradičně doplněn setkáním účastníků v předvečer vyhlášení výsledků. V sobotu odpoledne se pak uskuteční komentovaná prohlídka výstavy, hodnocení portfolií, seminář s mladými účastníky, ukázky práce ve fotokomoře a dojde i na fotografování.
Organizátor: Městské muzeum a galerie, kontaktní osoba: Blanka Čuhelová, 777579859

11. května, sobota 14:00, plochodrážní stadion Cihelna
Plochodrážní 1. liga ČR – V sobotu budeme moci pozorovat bojovné závody v areálu stadionu Cihelna. Burácení motocyklů rozvíří prach v rámci první ligy České republiky. Od 14 hodin do hodin večerních si tak přijďte vychutnat atmosféru závodů na vlastní oči.
Organizátor: Automotoklub Svitavy, kontaktní osoba: Jaromír Škývara, 773780221

11. května, sobota 15:00 – 19:00, rybník Rosnička
Kavárna POTMĚ - V kavárně obsluhuje pět nevidomých číšníků za pomoci navigátora. Návštěvník zaplatí u vstupu 150 korun, dostane kávu a s sebou si může odnést i hrníček. Přijďte si vypít voňavou kávu do prostředí, které jste pravděpodobně ještě nenavštívili. Lidé, kteří do Kavárny POTMĚ zavírali, potvrzují, že je to zajímavý zážitek.

Jiří Johanides