Hitpoint LEGENDS se vrací do Svitav

21Srp2019

Finále československé národní ligy Hitpoint Masters ve hře League of Legends se v posledních letech stalo víceméně tradicí. Není tedy překvapením, že i letošní léto nabídne přehlídku těch nejlepších hráčů a celků v boji o titul národního šampiona, příjemný prizepool a v neposlední řadě také místenku do evropského poháru zvaného European Masters.

Již druhým rokem a čtvrtou sezonou patří Hitpoint Masters do souboru European Regional Leagues, které spojují pod společností Riot Games (oficiální vydavatel hry) téměř všechny evropské země a jejich zakomponované ligy do jakési elektronické podoby Ligy mistrů. Z každého regionu postupuje určitý počet družstev, československý region má prozatím jen jeden slot v poháru. Ten náleží vítězi národní ligy a o tom se rozhodne tento víkend ve Svitavách, v kulturním středisku Fabrika.

24. a 25. srpna se nejprve v sobotních semifinálových zápasech a v nedělním finálovém klání utká čtveřice nejlepších týmů základní části o možnost reprezentovat naši scénu v zahraničním měřítku. Do Svitav postoupil obhájce titulu AS Trenčín esports, dále stálice domácí ligy eSuba (která minulý týden oslavila 15 let působení v Česku a na Slovensku) a k nim se připojí dva nováčci offline finále. Nejprve Team Moops, jenž u nás zatím teprve začíná, ale již v prvním roce působení si připisuje zajímavá umístění a v neposlední řadě také mírné překvapení dosavadní sezony, Team Brute, vítěz základní části. Svitavská organizace, která je na trhu již třetím rokem, ovšem do vod League of Legends slaví návrat po více než rok dlouhé odmlce.

Zápasy budou vysílány prostřednictvím internetové platformy Twitch na www.twitch.tv/hitpointcz ve spolupráci s místním televizním studiem COMVISION (CMS TV).

Jiří Johanides