Domov na rozcestí v ulici Zadní otevřen

22Srp2019

Slunečné dopolední hodiny dnes doprovodily i příjemné a na duši hřející chvíle, když došlo ke slavnostnímu otevření nového útočiště Domova na rozcestí Svitavy v ulici Zadní v městské části Lačnov. Nový dvojdomek, který pojme až 24 klientů, byl financován především z dotací Evropské Unie, která z celkové částky 55 milionů korun pokryla 85%. Dalšími 5% se na stavbě podílely i národní zdroje, zbývající částku 5,5 milionu doplatil Pardubický kraj.

V novostavbě nalezne každý klient svůj vlastní soukromý pokoj, společnou místnost, terasu s dlažbou, příjemné posezení na zahrádce, ale dům je také vybaven moderní polohovací vanou s bočními dveřmi nebo speciálním stropním zařízením pro přemisťování imobilních pacientů.

Obrovský dík patří všem, kteří se svoji prací podíleli na tomto projektu a kteří mu vdechli život. Věříme, že se klientům bude v novém domě a přejeme jim, aby se nové bydlení líbilo. Otevření nového Domova na rozcestí povede také ke stavbě Komunitního domu pro seniory, kde vznikne nových 15 bytů pro seniory.

Kompletní fotogalerii z otevření si můžete prohlédnout ZDE.

Jiří Johanides