Jak získat kotlíkovou dotaci v našem kraji?

09Zář2019

V letech 2019 - 2020 může Pardubický kraj mezi obyvatele rozdělit až 176 milionů korun na výměny stávajících ručně plněných kotlů na pevná paliva v rodinných domech za nové nízkoemisní zdroje. Chcete se dozvědět více o podmínkách dotací, způsobu podání žádostí, systému proplácení dotací? Jak se na žádost o dotaci připravit a co všechno musí zájemce splňovat? Máte další otázky kolem kotlíkové dotace? Přijďte se zeptat!

Pardubický kraj zve veřejnost na bezplatný informační seminář, který se uskuteční 9. září 2019 od 16 hodin ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Svitavy, T. G. Masaryka 25.

Základní podmínky pro získání dotace z projektu „Kotlíkové dotace v Pardubickém kraji III“ – 5. výzva:

  • Žadatelem je fyzická osoba vlastnící rodinný dům v Pardubickém kraji
  • K vytápění objektu je využíván primárně kotel na pevná paliva s ručním přikládáním 1. nebo 2. emisní třídy či bez určení emisní třídy, nikoliv kamna, krb, plynový, elektrický nebo automatický kotel. Dotaci také nelze poskytnout na nový kotel v novostavbě, kde se nejedná o výměnu.

Bližší informace o kotlíkových dotacích lze nalézt ZDE.

Součástí semináře bude také přednáška o dotačním titulu Nová Zelená úsporám, zejména k zateplení rodinných domů a výstavbě či instalaci ekologických zdrojů. Pár větami bude zmíněn i titul Dešťovka a samozřejmě bude prostor i pro diskusi.

Jiří Johanides