SOS tlačítko může zachránit život

07Lis2019

Na začátku listopadu zaznamenala Městská policie Svitavy žádost o pomoc díky SOS tlačítku. Klient služby uvedl, že policie má k dispozici klíče od jeho bytu, kde klient ležel bezvládně na zemi a nebyl schopen se sám zvednout. Díky pohotové reakci zajistili strážníci asistenci při ošetření a transportu klienta do sanitního vozu z důvodu nutnosti převozu do nemocnice k vyšetření.

SOS tlačítko je služba dostupná pro každého, kdo ji může potřebovat. Po delší odmlce se vrátila na popud Městské policie Svitavy v roce 2015 a nyní se do služby může zařadit skutečně kdokoliv. Kontaktním místem je buď městská policie nebo odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Svitavy (Bc. Eva Huschková). Díky projektu Obec přátelská seniorům 2019 jsou pořizovány i modernější technologie, než pouze klasický telefon s tlačítkem. Klienti mohou nyní obdržet i hodinky, které lze spárovat s mobilním telefonem a mít tak možnost SOS tlačítka neustále u sebe, stejně tak existuje i varianta pouhého tlačítka v podobě přívěsku.

V případě zájmu se nebojte kontaktovat náš úřad či městskou policii, vše vysvětlí strážník městské policie, aby bylo použití a fungování služby všem jasné a srozumitelné. Za město Svitavy si nesmírně ceníme této služby a srdečně děkujeme všem, kteří se na jejím fungování podílí.

Jiří Johanides