Městská hokejová liga - návrat hokeje do Svitav?

10Pro2019

S nově zastřešenou ledovou plochou v areálu Svitavského stadionu se pomalými krůčky vrací do Svitav také lední hokej. Neskutečně nás těší, že se našlo a dalo dohromady několik nadšenců, kteří aktivně usilují o návrat tohoto krásného sportu i do našeho města a činí v této věci zatím povedené kroky. Tím prvním je bezpochyby odstartování Městské hokejové ligy (MHL).

"V letošním roce jsme se do organizace městské ligy pustili, abychom si mohli zahrát soutěž v našem městě a nemuseli dojíždět do Bystřice, kde náš tým hrál minulé roky. V létě jsme oslovili několik hráčů z jiných týmů, zda nemají zájem vyzkoušet novou halu. Po kladném ohlasu jsme začali s přípravou. Nedokáži si tipnout, kolikátá sezóna amatérské ligy se letos hraje, ale historie sahá do minulého století. Začátky bychom měli najít v původní 'odborářské lize'. Letošní ročník, po 4 letech od poslední amaterské ligy, bereme jako testovací pro ověření technických a kapacitních možností nové haly, proto je počet týmů omezen. Náš hlavní sport hokejbal, vychází z hokeje. Tudíž je naše spojení s ledním hokejem dáno. Do soutěže přinášíme naše 10 leté zkušenosti z pořádání různých hokejbalových akcí." popisuje vznik MHL jeden z vedoucích a organizátorů soutěže Zdeněk Beneš.

Liga pro tento ročník nabízí souboj pěti týmů, které za sebou mají již dvě odehraná kola. Veškeré aktuální informace o lize jako jsou výsledky utkání, rozpis kol, ale i kanadské bodování hráčů, lze nalézt na webu mhlsvitavy.cz

Jiří Johanides