Strážníci městské policie zachránili ženu před utonutím

07Led2020

V nočních hodinách dne 4. 1. 2020 prováděli strážníci Městské policie Svitavy str. Libor Haupt a str. Tereza Fialová, hlídkovou činnost v okolí chatové a zahrádkářské oblasti u rybníka Rosnička ve Svitavách a to zejména se zaměřením na pohyb osob v uvedené lokalitě. Můžeme to nazvat štěstím, osudem či náhodou, ale ve 23.40 h na hladině rybníka Rosnička zahlédli bezvládné tělo ženy, které částečně leželo na břiše ponořené ve vodě nedaleko od břehu rybníka.

Strážníci ihned vytáhli ženu z ledové vody a okamžitě jí poskytli první pomoc. Žena jevila jen velmi slabé známky života. Na místo byla strážníky přivolána zdravotnická záchranná služba a do jejího příjezdu strážníci poskytovali ženě první pomoc se zaměřením na udržení základních životních funkcí. Posádce zdravotnické záchranné služby se následně v sanitním voze podařilo obnovit životní funkce nalezené ženy. Následoval její transport k hospitalizaci do nemocnice ve Svitavách.

Závěrem je nutné říci, že žena měla velké štěstí, když se strážníci pohybovali v okolí rybníka. Jak bylo zdravotnickou službou potvrzeno, stačilo jen několik málo minut a dotyčná by v rybníce utonula. Především díky včasnému a profesionálnímu přístupu, poskytnutím okamžité první pomoci, strážníci zachránili ženě to nejcennější - lidský život a patří jim velké poděkování.

Rostislav Bednář

Vložil: Jiří Johanides