Mentoři začali hru u starosty města

02Lis2012

Poslední víkend v říjnu ožila Základní škola na náměstí Míru ve Svitavách neobvyklou akcí. Chodby se zaplnily mystickými postavami, řešily se záhady a probíhaly souboje, po rybníce Rosnička se plavil tajuplný převozník.....
 

Krizové centrum J. J. Pestalozziho, MěÚ Svitavy prostřednictvím koordinátora prevence kriminality Ericha Stündla a Unie mentorů pořádaly ve dnech 26.–28. října pro děti z programu Mentorská asistence velkou dobrodružnou hru Dračí doupě.

Akce začala již v pátek odpoledne v 16 hodin slavnostním zahájením v obřadní síni městského úřadu a večer pokračovala netradiční prohlídkou historických památek města. Hra probíhala v noci ze soboty na neděli. Její účastníky čekalo mnoho zkoušek a úskalí,  museli vyřešit řadu logických úkolů, prokázat svou fyzickou zdatnost a odvahu a potřebovali i kousek štěstí. Odměnou jim byly jedinečné zážitky a nová přátelství. Cenu pro vítěze poskytlo nakladatelství ALTAR. Sponzorsky pomohly i firma H dveře s.r.o., MWV Svitavy s.r.o., ČSSD, společnost Virago s.r.o. a Autopůjčovna autonavylet.cz. Hra byla určena pro děti od 11 do 18 let, které jsou zapojeny do mentoringového programu Krizového centra ve Svitavách. 

Irena Valtová

Fota z obřadní síně: Zuzana Pustinová

Datum: 26.10.2012

Fotogalerie