Den rododendronů, Den zvířat a Voříškijáda

16Kvě2014

Již popáté se sejdeme v parku J. Palacha na akci Den rododendronů. Letos se koná v sobotu 24. května od 13 hodin. Jeho součástí bude Den zvířat se Záchrannou stanicí Zelené Vendolí a Voříškijáda.

Pro návštěvníky je připravena prodejní výstava zahradnických výpěstků. Po celou dobu se můžete radit s pěstiteli, nakoupit si sazenice, květiny, výpěstky a pořídit si zahradnické potřeby do své zahrádky. Odpoledne bude hrát country kapela Hotovo z Pardubic.

Členové Agility Moravská Třebová u svého stánku poradí chovatelům s výcvikem psa. Pejsci předvedou, co se naučili, jak umí překonávat připravené překážky. Vrcholem programu bude každoroční Voříškijáda, která začne v 15 hodin. Srdečně zveme všechny majitele psů s jejich miláčky. Soutěžíme ve třech kategoriích. V každém kole budou vyhodnoceny tři nejlepší, jsou připraveny zajímavé ceny, diplom pro pejsky a pro vítěze tradiční buřtový věnec.
Na parkovišti u kavárny zajistí studentky SZŠ bazárek ve prospěch pejsků v útulku Zelené Vendolí.

DDM z Moravské Třebové připravilo pro děti v parku několik stanovišť, kde si mohou hrát a zasoutěžit v různých disciplínách a na závěr získají odměnu. Celé odpoledne se mohou děti povozit na koníku, využít skákací hrad nebo skluzavku. Nejmenší návštěvníci si mohou prohlédnout hasičské auto nebo technické vybavení policie ČR.

Ve 14 hodin vystoupí sokolnická skupina Seiferos a nebudou chybět ani oblíbené Bleší trhy. Celou akci zakončí v 18 hodin vystoupení kapely Medvěd 009.


Alice Štrajtová Štefková

 

Zuzana Pustinová