Příběhy ze 7. 12. 2014

Dne 7.12. v 02:40 hod. ověřovala hlídka oznámení o opilém řidiči, který před jednou místní hernou nasedl do zaparkovaného vozidla a odjel. Ihned byla informována PČR. Strážníci provedli kontrolu okolí, podezřelé vozidlo však nespatřili.

Dne 7.12. v dopoledních hodinách přijali strážníci stížnost na obyvatelku bytového domu, která se kolem třetí hodiny ranní dobývala do bytu seniorky (83) bydlící v bytě nad ní. Starší žena, byla z události značně rozrušená. Sousedka se do jejího bytu nedostala díky zajištění dveří bezpečnostním řetízkem. Strážníci následně zjistili, že si mladá žena při nočním návratu z restauračního zařízení spletla poschodí a místo do bytu svého přítele se dobývala do bytu seniorky. Situaci si již sousedi vysvětlili.

Dne 7.12. přijali strážníci oznámení o „černé skládce“ založené neznámým pachatelem za vodárnou v Lánech. Strážníci zjistili, že se jedná o demontované součásti vozidla – plasty, sedačky, světlomety, palubní desku, pneu a jiné drobné součástky. Stav zdokumentovali a informovali odbor životního prostředí MěÚ.

Dne 7.12. v 17:45 hod. požádal zdravotnický personál psychiatrického oddělení nemocnice strážníky o hlídání pacienta po dobu než bude zajištěn jeho převoz do léčebny. Jednalo se o staršího muže (67). Pacient se po rozhovoru se strážníky uklidnil. Přítomni byli i jeho nejbližší příbuzní. Strážníci se ta mohli vrátit ke svojí práci.

Dne 7.12. v 18:59 hod. vyjížděla hlídka ověřit oznámení občana, který uvedl,že mu někdo „prostřelil“ okno. Jedno z oken domu mělo rozbitou dvojitou skleněnou výplň. Majitel domu strážníkům sdělil, že po té co uslyšel ránu vyběhl ven, nikoho však neviděl. Případ si na místě převzala přivolaná hlídka PČR.