Oslavy příchodu jara na statku Květné Zahrady se vydařily

V sobotu 28.3.2015 se na statku Květné Zahrady v obci Květná uskutečnila celodenní akce k vítání jara pod názvem "Jaro na statku". Obdobné akce naše partnerská organizace prozatím připravovala především ke konci roku, nyní zahájila i jarní tradici.
Dopolední hodiny byly věnovány především dětem, které si mohly v rámci dílniček zaměřených na tradice a zvyky našich předků obarvit a ozdobit vajíčka, cukroví nebo si vyrobit velikonoční dekorace, uplést pomlázky apod. Program společně se zaměstnanci a klienty Květné Zahrady zajistila Síň řemesel Polička ve spolupráci s učitelkami MŠ a ZŠ Květná.
Dospělí využili čas k prohlídce prostor Květné Zahrady, která provozuje Dům na půl cesty a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Některým zvědavcům bylo umožněno nahlédnout výjimečně i do prostor sýrárny, případně do dalších prostor, kde se klienti i zaměstnanci starají asi o 70 zvířat. V průběhu prohlídky se všichni mohli občerstvit výbornou kávou, kterou připravoval mistr republiky v přípravě kávy, Lukáš Kovařík. Přípravu kávy v horkém písku všichni sledovali s velkým zaujetím.
Od 18:00 hodin vystoupila skupina KALIBOL Svitavy se svým hudebním recitálem - skladbami od Mišíka, Redla, Zicha, Spirituál Kvintetu apod.
V průběhu dne i večera akci navštívilo asi sto návštěvníků. Nikdo nepospíchal, všichni si vychutnávali nejen příjemné prostředí plné dobrot, vůně kávy, ale i chvíle klidu, sounáležitosti a porozumění s profesionály i dobrovolníky, kteří pomáhají mladým lidem do nového "startu do života". Za to jim patří náš obdiv a dík.

Zpracoval: Erich Stündl, koordinátor prevence kriminality.

 

 

Fotogalerie