Den 22. 7. - bavili se na pláži, jízda přes zákaz řízení, zapomenutý batoh, motání v kolejišti, závada na stromě, ohrožen dogou, vandalismus na fotopasti ve vodárenském lese.

Dne 22.7. v 01:42 hod. přijali strážníci stížnost na rušení nočního klidu skupinou mládeže na pláži rybníka Rosnička. V době příjezdu hlídky byl již na místě klid. Dle svědků, kteří se v rybníce koupali, se v lokalitě předtím pohybovala skupina lidí. Ti zde dle jejich slov pálili oheň, hlasitě se bavili a pouštěli hudbu. Doutnající ohniště strážníci uhasili.

Dne 22.7. v 02:52 hod. spatřili strážníci podezřele se chovající vozidlo. Jeho řidič, co si povšimnul hlídkujících strážníků náhle zastavil a zhasnul světla. Po té co strážníci k vozidlu přistoupili zjistili, že místo řidiče je prázdné. Na místě spolujezdce se nacházel muž (25) a na zadním sedadle žena (40). Strážníci přivolali na místo PČR. Následnou kontrolou bylo zjištěno, že oběma pasažérům byl vysloven trest „zákaz řízení“. Případ dále řešila hlídka PČR.

Dne 22.7. v 07:30 hod. požádal o pomoc strážníků cestující s tím, že na nástupišti vlakového nádraží zapomněl batoh s osobními věcmi a odjel. Strážníci zavazadlo nalezli pohozené v zeleni. Zapomětlivý muž si batoh v odpoledních hodinách na služebně MP vyzvedl.

Dne 22.7. v 16:00 hod. přijala stálá služba tel. oznámení o pravděpodobně opilém muži, který se motá mezi kolejemi na druhém nástupišti vlakového nádraží. Dle výpravčího, kterého strážník ihned informoval, se jednalo o bezdomovce přecházejícího koleje. V době telefonátu se již na místě nenacházel.

Dne 22.7. v podvečer ověřovala hlídka oznámení o nebezpečí pádu velkých nalomených větví visících ze stromů na ul. Svitavská. Strážníci stav zdokumentovali a informovali správce městské zeleně.

Dne 22.7. krátce před setměním zjistili strážníci poškození několika prvků naučné stezky vedoucí Vodárenským lesem. Získané poznatky včetně důkazních materiálů předali strážníci PČR. Podezření z trestného činu poškození cizí věci šetří PČR.

Dne 22.7. v 22:42 hod. požádala PČR o výjezd strážníků k napadení osoby velkým psem. Na místě je pak oslovil mladík (15) a uvedl. že šel po ulici se svým psem, kterého měl na vodítku. Najednou je začal pronásledovat a ohrožovat volně pobíhající velký pes – doga. Schoval se proto za plot na pozemek přilehlého domu. Tam zůstal až do doby než si dogu odchytila majitelka. Ke zranění osoby ani psa nedošlo. Porušení obecně závazné vyhlášky města vyřešili strážníci blokovou pokutou.