Osvětlení cyklistů, akce "být viděn" a pokuta za prodej cigarety mladistvému

Dne 8.10.2016 strážníci na základě telefonického oznámení řešili parkování na ul. T.G.Masaryka, dále ověřili odkládání hlíny na ul. Tolstého a noční služba se zaměřila na kontrolu správného osvětlení cyklistů. V rámci této akce zjistili strážníci 7 řádně osvětlených cyklistů a jednoho, jež nebyl osvětlen „zezadu“.

Dne 9.10.2016 strážníci pomohli podnapilé ženě, která seděla na chodníku na ul. Vítězná a nebyla sama schopna odejít domů. Proto ji strážníci do místa bydliště (na ubytovnu) doprovodili. Noční služba společně s PČR poskytla asistenci na psychiatrii při umístění pacientky a jejím připoutání na lůžko. V průběhu noci strážníci pátrali společně s PČR po mladistvé dívce. Opět strážníci prováděli kontroly zaměřené na osvětlení cyklistů. Ve dvou případech strážníci udělili přestupcům blokovou pokutu. V rámci „akce“ dotyční obdrželi od strážníků sadu k použití na „osvětlení kola“.

Dne 10.10.2016 strážníci převzali od nálezkyně peněženku, kterou následně předali majiteli. Stálá služba „zajistila“ úklid mrtvé kočky z veřejného prostranství na ul. Lanškrounská. Dále hlídka řešila oznámení v dopravě - ověřila oznámení o údajné neprůjezdnosti směrem na ul. Petrusova. Strážníci také zjistili mladistvého chlapce, který kouřil cigaretu a strážníkům sdělil i to, kdo mu ji prodal. Strážníci „prodejkyni“ ve stánku udělili blokovou pokutu. Noční služba zasahovala společně s PČR u Kauflandu, kde muž napadl druhého muže. Útočníka odvezla PČR k dalším úkonům, strážníci převzali jeho psa o kterého se postarali.