Občanské soužití, BESIP, nález aj.

Dne 23.10.2016 denní služba prováděla běžnou hlídkovou činnost. Noční služba řešila oznámení, že z jednoho bytu na ul. Dimitrovova dochází k opakovaným hádkám a současně mělo údajně dojít i k fyzickému napadení. Hlídka v označeném bytě hovořila s mužem, který strážníkům sdělil, že se pouze pohádal s přítelkyní, k žádnému fyzickému kontaktu nedošlo. Následně se domů vrátila jeho přítelkyně, která si mezitím byla zakoupit cigarety v nedaleké restauraci a potvrdila přítelova slova, že mezi nimi došlo pouze k drobné hádce. Dále na služebnu MP odevzdal nálezce nalezeného psa na ul. Bří. Čapků, psa následně hlídka umístila do dočasných kotců v Lačnově a následujícího dne do útulku pro opuštěné psy ve Vendolí.

Dne 24.10.2016 strážníci řešili stížnost řidiče autobusu na neoprávněné stání os. vozidel na BUS zastávce na ul. 5. května u nádr. ČD. Na Malém náměstí zase řešili spor dvou sousedek, kdy jedna obviňovala ze schválností druhou. Strážníci obě strany vyslechly a upozornily na nevhodnost svého chování. Noční směna nalezla na parkovišti u OD Centrum pánskou peněženku s finanční hotovostí a doklady, následně tel. informovala majitele, který si peněženku následujícího dne osobně převzal na služebně MP. Dále poskytla pomoc řidiči nákladního vozidla, který si v kabině zabouchl klíče od vozidla, kontaktováním mechanika, který vozidlo následně otevřel.

Dne 25.10.2016 se dotazovala obyvatelka Svitav, že zaslechla od kamarádky, že po městě měli pobíhat 4 klauni v převlecích a motorovou pilou. MP zatím neobdržela žádné oznámení o pohybu klaunů ve Svitavách.