Příběhy

Dne 19.11.2016 po šesté hodině ranní strážníci řešili spor rodinných příslušníků po oslavě na soukromé zahradě v jedné zahrádkářské kolonii. Strážníci na místě situaci zklidnili a oslavenci se následně odebrali „odpočívat“ do svých domovů. Dále řešili krádež v OD Albert supermarket a od nálezce převzali nalezený mobilní telefon a osobní doklady, věci následně navrátili majiteli. Ve dvou případech se zabývali stížnostmi na parkování vozidel v zeleni a v zákaze zastavení.
Noční směna na upozornění dívek (měli o něj vzhledem k počasí starost) probudila spícího podnapilého muže na chodníku na ul. Lanškrounská. O muže se následně postarali jeho kamarádi, kteří šli náhodou okolo.

Dne 20.11.2016 strážníci prověřovali oznámení ženy, že byla okradena o svoje osobní věci. Hlídka na místě od oznamovatelky zjistila, že se stěhuje ze svého bývalého bydliště a majitelka bytu jí odmítá vydat nějaké věci. Strážníci jednali s majitelkou bytu, která následně bývalé nájemkyni veškeré osobní věci z bytu vydala. Dále přijali oznámení o spícím muži v kontejneru na papír na ul. U Nemocnice. V kontejneru zjištěn mladík slovenské národnosti a jelikož neměl žádné doklady, hlídka jej předvedla na služebnu policie ke zjištění totožnosti.
Ve 20:00 hodin se na služebnu MP dostavil muž a sdělil, že byl doma fyzicky napaden družkou, bolí ho záda. Strážník muže poučil, jak v dané věci dále postupovat (lékařské ošetření, oznámení na PČR). Muž uvedl, že si vše ještě rozmyslí a případné oznámení na policii podá následujícího dne. Ve 23:29 hodin strážníci v součinnosti s PČR vyjeli na oznámení o požáru v panelovém domě na ul. Bří Čapků. Po příjezdu na místo zde již jednotka HZS prováděla úkony k zajištění bezpečnosti v domě, nejednalo se o požár, pouze zakouření z jednoho bytu od připáleného jídla, které uživatelka bytu zapomněla na zapnutém sporáku.

Dne 21.11.2016 strážníci prověřovali oznámení, že v jednom domě na ul. V Zahrádkách běhá po chodbě zraněný muž. Strážníci na místě zjistili mladíka se zraněním na tváři. Mladík uvedl, že byl fyzicky napaden, ale kým, to sdělit odmítl. Hlídka následně mladíka převezla do nemocnice na ošetření. O cca hodinu a půl později se strážníci s mladíkem setkali na stejném místě, a to když byli požádáni policií o společný výjezd. Událost na místě šetřila policejní hlídka.
Strážníci také asistovali při převozu „vánočního stromu“, konkrétně usměrňováním dopravy při najíždění techniky se stromem do náměstí Míru.