Výjezd k nouzi z SOS tlačítka, nezaplacení PHM a bezdomovectví

Dne 17. 5. 2017 strážníci vyjeli na oznámení, kdy zákazník na jedné z benzínových čerpacích stanic ve Svitavách, neměl na zaplacení natankovaných pohonných hmot v částce 5.700,-Kč. Na místě bylo zjištěno, že zákazník u sebe nemá dostatečnou finanční hotovost na zaplacení a tvrdí, že dlužnou částku uhradí další den. Ze strany strážníků byla provedena lustrace a ztotožnění osoby. Obsluze čerpací stanice byla následně předána totožnost osoby a po vzájemné dohodě mezi oběma stranami bylo dojednáno, že útrata bude zaplacena druhého dne. Strážníci poučili dotčené osoby o případné možnosti vymáhat škodu občansko-právní cestou.

Dne 17. 5. a opakovaně dne 18. 5. strážníci městské policie reagovali na oznámení o bezvládně ležícím muži. Ve všech případech se jednalo o nám známého bezdomovce, který vzhledem ke svému stavu (podnapilost), ležel na travním porostu vedle obchodních domů. Strážníci na místě zjednali nápravu a dotyčného z místa vykázali.

Dne 17. 5. 2017 ve večerních hodinách strážníci vyjížděli k poskytnutí pomoci osobě v nouzi, která si pomoc přivolala pomocí SOS tlačítka na mobilním telefonu. Po příjezdu k domu bylo zjištěno, že dotyčná osoba poplach způsobila omylem a žádnou pomoc nepotřebuje. Vše se obešlo bez dalšího zásahu hlídky, což je jen dobře. Informujeme Vás, že službu SOS tlačítka nabízíme všem seniorům, nemohoucím osobám apod., kteří si tak mohou zajistit, pokud to bude potřeba, že jim bude v nouzi vždy někdo nablízku. Jestliže by Vás tato služba zajímala, stačí se kontaktovat MP Svitavy (tel. 461550341, mail: mestska.policie[zavinac]svitavy[tecka]cz), rádi Vám poskytneme podrobnější informace.

Mgr. Rostislav Bednář
velitel MP Svitavy