Svitavané mohou využít dvě veřejná griloviště

27Dub2018

Příležitost i pro ty, kdo nemají vlastní zahrádky s grilem a přesto chtějí grilovat v přírodě, vznikla ve Svitavách. Byla dokončena dvě nová veřejná griloviště, a to u Rosničky a v parku Patriotů. Dřevo pro obě griloviště dodává město. Pokud to dovolí přístup uživatelů a spotřeba dřeva bude únosná, postará se město i o jeho doplňování.

  • Provoz griloviště u chaty Rosnička zajišťuje provozovatelka občerstvení Ivana Drmolová. Rezervaci a podmínky využití je možné dohodnout na tel. 737 159 972.
  • Provoz v parku Patriotů zajišťuje společnost Sportes prostřednictvím stálé služby s pracovištěm na tribuně Svitavského stadionu, tel. 739 303 790.
    V letních měsících je provozní doba služby denně od 8:00 do 20:45 hod. Můžete si zde koupit dřevěné uhlí s podpalovačem. Proti číslu OP a vratné záloze 500 Kč si můžete půjčit vozík se sadou potřeb na opékání, grilování a úklid (pilu, sekeru, vidlice na opékání špekáčků, grilovací nářadí, rozprašovač, lopatku, plechové vědro a vodu na uhašení ohně).

Podrobnosti naleznete v provozním řádu v přiloženém souboru.
Griloviště vznikla z peněz, které město Svitavy získalo za oceněné Obec přátelská rodině v roce 2017.

Obsah grilovacího vozíku
Vozík, smetáček, ruční pila na dřevo, hrablo  na popel, pohrabáč, sekera, zápalky, podpalovač, vědro pozink 7l, kanystr na vodu plast 5l, vidlice opékací otočné, vidlice opékací jednoduché, rozprašovač, grilovací kleště, grilovací obracečka,
grilovací vidlička,  grilovací  mřížka 34x23 cm, ocelový  drátěný kartáč

Lucie Macášková, Petr Šmerda