Instalace Smart WC ve Vodárenském lese

19Črv2019

Prostory často navštěvovaného parku Patriotů a Vodárenského lesa se dlouhou dobu potýkalo s drobnou nevýhodou – absencí hygienického zařízení. Tento problém je však již nyní vyřešen, kdy o víkendu přibyla do lesa moderní toaleta v blízkosti vstupu do lesa. Město Svitavy ji mohlo zrealizovat díky získané dotaci ve výši necelého čtvrt milionu v Programu rozvoje venkova ČR.

A co všechno zařízení obsahuje, že jej nazýváme moderním? Toaletu včetně recirkulační či splachovací sady ovládané nožní pumpou pro úsporu vody a zachování vyšší svěžesti, umyvadlo pro mytí rukou s rezervoárem vody o objemu 60l ovládané nožní pumpou, zásobník toaletního papíru včetně dvou rolí toaletního papíru, držák včetně hygienických papírových WC sedátek, ručník dávkovač s desinfekčním roztokem pro hygienu WC sedátka, air-fresh osvěžovač vzduchu ovládaný otevřením dveří, solární LED noční osvětlení s pohybovým čidlem se třemi stavy: vypnuto, pohotovostní 20% světelného výkonu, plné osvětlení a samozřejmě také hygienický odpadkový koš. Nechybí zde ani možnost nabití mobilního telefonu během používání toalety.

Smart WC je již v plném provozu, za symbolický poplatek 10 Kč jej nyní může vyzkoušet kdokoliv. Platba je možná pouze za pomocí platební karty, případně zasláním speciální SMS zprávy z mobilního telefonu. Realizace projektu Smart WC ve Vodárenském lese stála město Svitavy bezmála čtvrt milionu korun. I díky tomuto kroku doufáme ve zdokonalení a posílení rekreační funkci dané lokality.

Jiří Johanides