Mladí hasiči se představili ve Svitavách

08Črvc2019

Prodloužený víkend od 5. do 7. července patřil na Svitavském stadionu Mistrovství České republiky dorostu v požárních sportech. Třídenní hasičský maraton v pátek odstartovali starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jan Slámečka, starosta města Svitavy David Šimek a ředitel HZS Pardubického kraje plk. Aleš Černohorský.

První disciplínou byl dvojboj, v němž závodník po odstartování překoná překážku s oknem, uchopí přenosný hasicí přístroj na desku, kde musí zůstat stát. První odpoledne pak probíhal běh na 100 metrů s překážkami. První sobotní disciplínou byl běh na 100 metrů s překážkami a test z požární ochrany. Závěr mistrovství pak v neděli patřil kolektivním disciplínám - štafetě na 4x100 metrů a požárnímu útoku.

V celkovém součtu bodů se novými mistry republiky dorostu v požárním sportu stali "domácí" závodníci z SDH Skuteč před Pískovou Lhotou a Oznicí (Zlínský kraj). V kategorii dorostenek zvítězila děvčata ze středočeské Pískové Lhoty před Úněšovem (Plzeňský kraj) a SDH Výčapy (Kraj Vysočina).

Všem zúčastněným sportovcům děkujeme za krásné předvedené výkony, organizátorům děkujeme za skvěle zvládnuté mistrovství. Fotogalerie z jednotlivých dní naleznete na tomto odkazu.

Jiří Johanides