Výstava „Než přišla svoboda“ zahájena

18Zář2019

V dnešních chladných dopoledních hodinách byla slavnostně zahájena putovní výstava „Než přišla svoboda“ s podtitulem „Život v době normalizace“.

Čtyři muzea zřizovaná Pardubickým krajem připravila pro podzim letošního roku putovní výstavu s názvem „Než přišla svoboda“. Ta ukáže občanům v 16 městech kraje situaci v různých oblastech života před rokem 1989 a změny, ke kterým mohlo díky sametové revoluci dojít.

A právě od dnešního dne po dobu 14 dní můžete tuto výstavu navštívit ve Svitavách. Připomenout si, jak se žilo v době minulé, za jiného režimu. Především pro mladší ročníky je zajímavé srovnání některých záležitostí, které dnes považujeme za samozřejmé.

U zahájení byli přítomni i první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, starosta města Svitavy David Šimek a ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě Jiří Junek. Ten při příležitosti zahájení prováděl komentovanou prohlídku jednotlivých panelů výstavy a zároveň doprovázel i příchozí žáky a studenty aktivitami jako například výroba mávátek nebo vázání pionýrských šátků.

Dodatečné informace k výstavě vyjdou ve speciálních novinách s názvem Normalizační listy, které budou k dispozici na vernisáži a v informačních centrech měst, ve kterých se výstava bude odehrávat. Neváhejte tedy v následujících dvou týdnech výstavu navštívit!

Fotografie ze zahájení si můežete prohlédnout ZDE

Jiří Johanides