30 let poté…

17Lis2019

Zdá se mi to takřka neuvěřitelné. 17. listopadu to bude 30 let, co jsme stáli na náměstích, lepili plakáty, strhávali hesla, zvonili klíči, zapalovali svíčky a těšili se … Je o zkrátka 30 let od Sametové revoluce!
A to si myslím, že je sakra dobrý důvod, abychom se znovu sešli na náměstí, abychom se potkali a řekli si: „No, není to všechno tak, jak jsme si tenkrát mysleli… Ale je to pořád stokrát lepší, než jak to bylo, protože tenkrát to fakt nestálo za nic!“ Prostě: Zaplať pánbůh za 17. listopad 1989!
Pojďme se potkat: v pátek 15. listopadu v divadle Trám. Uvidíte dvě pozoruhodné inscenace mladých svitavských divadelníků. Hry, které se přímo dotýkají naší nedávné historie. Hry, které jsou velmi současné a mluví otevřeně a zřetelně. Obě hry přesně zapadají do vzpomínky na 17. listopad…  V neděli 17. listopadu v 9:30 hodin v kostele Navštívení Panny Marie na ekumenické bohoslužbě, v 17 hodin na náměstí. Se svitavskými kapelami – Točkolotoč, The Dozing Brothers, Do větru, Kowalski,  několika záběry z té doby  (co se dochovalo) ze Svitav a Prahy, něco vzpomínkami pamětníků… A poté ve Fabrice v 19:30 na koncertě – Jarda Hutka a The Platic People of the Universe/ New Generation. Ostatně, kdo jiný by nám měl zahrát, když slavíme narozeniny stále ještě mladé české demokracie?! A k tomu všemu výstava Městského muzea a galerie ve Fabrice ve foyeru: Svitavské osmy – ohlédnutí za dlouhou historií našeho města a křest publikace se stejný názvem. Potkáme se.


Program: 30 let poté:
Pátek 15. listopadu

 • 17 hodin divadlo Trám / Nové divadlo! Yesss!!!:  Rašín na E4 / Jamka Drumka:  No Time for Losers

Neděle 17. listopadu

 • 9:30 hodin kostel navštívení Panny Marie: ekumenická bohoslužba
 • 17 hodin náměstí Míru u morového sloupu
  Točkolotoč, The Dozing Brothers, Do větru, Kowalski
  Filmové a zvukové záznamy pamětníků
 • 19:30 hodin Fabrika Svitavy
  Vernisáž výstavy Svitavské osmy
  Křest knihy Svitavské osmy
  Jaroslav Hutka
  The Plastic People of the Universe/New Generation

Petr Mohr
Vložil: Petr Šmerda