Svitavská esport akce oceněna událostí roku

04Úno2020

Herní agentura Hitpoint.cz sídlí již více než 10 let ve Svitavách. Jejím cílem je prezentovat elektronický sport (profesionální hraní počítačových či konzolových her) veřejnosti, zprostředkovávat vysílání zahraničních událostí v českém jazyce a organizovat národní ligy ve vybraných herních titulech. V posledních letech se soustředí především na domácí ligu ve hře League of Legends, z čehož je také odvozen název akce - Hitpoint LEGENDS. Její čtvrté pokračování, které se konalo v loňském létě, bylo nominováno společně s dalšími nejprestižnějšími a nejnavštěvovanějšími herními akcemi u nás na cenu "Offline akce roku 2019" v rámci reprezentačního esport plesu pořádaném v pražském Top Hotelu na konci ledna.

O nominaci svitavské události mezi ostatními League of Legends událostmi rozhodla veřejnost, která ji dostala mezi finální šestku. V ní soupeřila s akcemi věnujícími se i jiným titulům. I mezi nimi si však u veřejnosti získala největší podporu a byla tak možná i mírně neočekávaně zvolena tou nejlepší esport událostí u nás za minulý rok, když soupeřila třeba s brněnským Mistrovstvím České republiky v počítačových hrách nebo také s pražskou e:Ligou, která například spolupracuje s předními českými fotbalovými kluby.

K získanému ocenění se vyjádřil i Ondřej Báča, zakladatel a vedoucí projektu Hitpoint.cz: "Získání ceny herní akce roku 2019 je pro nás krásný dárek k desetiletému výročí projektu Hitpoint a odměnou za roky mravenčí práce, která stojí za našimi výsledky v tomto oboru. Jsme proto moc vděční všem fanouškům, kteří pro nás v tvrdé konkurenci hlasovali, ale hlavně těm, kteří jezdí přímo na místo vytvářet nejlepší herní publikum u nás. Přes pět let ve Svitavách vysíláme a pořádáme finálové akce naší národní ligy v PC hrách. Jsme hrdí, že můžeme takto úspěšně reprezentovat Svitavy. Jak perfektně vybavenou Fabriku, tak celé město u mladé generace fanoušků elektronického sportu. Již koncem března se uvidíme znovu, proto neváhejte a doražte se podívat také!"

Esport je v současnosti jedno z nejdiskutovanějších témat světa, dokonce po mnoha stránkách dokáže konkurovat nejpopulárnějším sportovním odvětvím. U nás si zatím ve spoustě ohledů ještě cestu k veřejnosti mnohdy hledá. Je potěšitelné, že v tomto jdou Svitavy vstříc a umožňují rozkvět místního projektu.

Jiří Johanides