Svitavští sportovci (a trenéři) mezi nejlepšími v okrese

20Úno2020

Anketa Sportovec roku svými kořeny sahá až do poloviny minulého století, tudíž si bez ni neumíme představit každoroční zhodnocení sportovních úspěchů jednotlivců, kolektivů, trenérů, veteránů a dalších, kteří se výrazně podílí na neustálém rozvoji sportu v naší zemi, v našem regionu, v našem městě. Středeční večer v Tylově domě v Poličce patřil vyhlášení nejlepších sportovců okresu Svitavy za uplynulý rok a reprezentanti Svitav rozhodně neodcházeli s prázdnou.

Mezi dospělými jednotlivci si čtvrté místo odnesl Šimon Puršl (basketbal), v kategorii dorostu se o příčku výše umístila Tereza Radová (hokejbal) a mezi žáky podle očekávání v anketě dominovala Eliška Červená (atletika). Zároveň se však ve stejné kategorii na čtvrtém až šestém místě se postupně umístili i Dominik Rouchal (tenis), Pavlína Dvořáková (plavání) a Jindřich Vyroubal (atletika). V pozadí nezůstali ani dva trenéři - Milan Bouček (atletika - vlevo na fotografii) a Martin Andrle (fotbal).

Basketbaloví Tuři (na fotografii) patřili mezi nejlepší kolektivy dospělých, fotbalová U17 a volejbaloví kadeti si domů vezli ocenění za dorost a atletické žákyně ročník 2008-2009 uspěly mezi žáky.

V neposlední řadě můžeme také poblahopřát Ladislavě Markové (triatlon - vlevo na fotografii), která převzala ocenění v kategorii veteránů.

Všem oceněným srdečně gratulujeme k úspěchům a přejeme, aby jich bylo jen více a hlavně aby vydrželo zdraví! Sportovci roku budou oceněni také v rámci města Svitavy, kdy slavnostní vyhlášení odstartuje v sále Fabriky Svitavy v pondělí 24. února od 18.00.

Jiří Johanides