Nejlepší svitavští sportovci byli oceněni ve Fabrice

25Úno2020

Jak tomu bývá zvykem v posledních letech, poslední týden v únoru probíhá v sále Fabriky Svitavy slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku za město Svitavy. Ceny se udělovaly mezi jednotlivci v kategorii žactva, dorostenců a dospělých, nezapomnělo se ani na trenéry a kolektivy a do už tak dost široké společnosti se přidaly i dvě osobnosti sportu.

V kategorii žáků uspělo hned 10 nadaných sportovců. Objevila se i jména, která nám dělala čest již minulý týden v okresní edici této soutěže v Poličce, a tedy Eliška Červená (atletika) a Dominik Rouchal (tenis). Dále si ocenění odnesl i Jakub Králík (fotbal), Daniel Letý (plavání), Ondřej Šíp (silový trojboj), Jan Marek (sportovní gymnastika), Aneta Jiráčková (agility), Nikola Bártová (jezdectví), Kateřina Hnátová (volejbal) a RIchard Prokop (basketbal).

Za dorostence byla do pamětního zápisu vepsána jména Jiří Svojanovský (basketbal), Michal Smékal (fotbal), Jakub Klika (volejbal), Matěj Jurka (silový trojboj) a Kateřina Daňková (florbal).

Dospělí jednotlivci byli vyhlášeni dva, stali se jimi Michal Horák (fotbal) a Ladislava Marková (triatlon), doprovozeni o dvojici trenérů Milan Bouček (atletika) a Josef Kopecký (plavání).

Všechny tři oceněné kolektivy potvrdily svůj úspěch z okresní úrovně a tedy fotbalová U17, volejbaloví kadeti a přípravky svitavské atletiky.

Osobnostmi sportu ze za uplynulý rok stali Vladislav Oliva za přínos rozvoje ploché dráhy a také Josef Veselský za celoživotní působení u volejbalu.

Již klasická fotografie na schodech se všemi večerními aktéry samozřejmě nesměla chybět. Všem oceněným sportovcům vřele gratulujeme a především děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho města a to nejen na úrovni republikové, ale v určitých případech i na úrovni mezinárodní!

FOTOGALERIE Z PŘEDÁVÁNÍ CEN ZDE (Autor: Jiří Marek)

Jiří Johanides