Opatření ve Svitavské nemocnici

20Bře2020

V souvislosti se situací kolem koronaviru přistoupila Svitavská nemocnice k určitým opatřením. Žádáme pacienty, aby návštěvu nemocnice, zejména ambulancí, omezili pouze na nezbytné a akutní případy. V případě nejasností se nebojte telefonicky spojit a konzultovat s lékaři na obvyklých telefonních číslech.

Upraven byl režim vstupu do nemocnice. Nově je pro pacienty umožněn pouze z bočního vchodu (od kina - viz fotografie výše), přičemž všechny příchozí pacienty bude kontrolovat zdravotník, jenž zjišťuje případné příznaky koronaviru. Pokud pacient bude příznaky možné nákazy vykazovat, bude odeslán na vyšetření do izolovaného kontaktního místa – tento vyšetřovací stan se nachází v přízemí hlavní budovy se vstupem zvenku naproti pavilonu lůžkového oddělení ORL a cesta k němu je vyznačena kolem hlavní budovy nemocnice a stanice záchranné služby (viz fotografie níže). Upozorňujeme, že stan neslouží k testování na COVID-19, tyto testy Svitavská nemocnice neprovádí. Prosíme tedy veřejnost o nenavštěvování tohoto stanu, pokud k tomu nebudete zdravotníkem Svitavské nemocnice vyzváni.

Je možné darovat krev? Ano. Nařízená karanténní opatření se nevztahují na činnost transfuzní stanice, darovat krev je i přes veškerá opatření naopak nadále žádoucí.

Co dělat, když mám podezření na nákazu? Zůstat doma, kontaktovat Krajskou hygienickou stanici nebo informační linku 1212, která byla pro tyto účely zřízena. V případě nutnosti bude k vám domů vyslán odběrový tým, jenž provede odběr vzorku a předá jej k vyšetření.

Jiří Johanides