Informace o ošetřovném pro OSVČ

06Dub2020

„OŠETŘOVNÉ“ PRO OSVČ – Výzva I

Osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ), které musí v souvislosti s karanténou zůstat doma s dítětem nebo hendikepovaným člověkem a nemohou podnikat, mohou při splnění podmínek požádat o ošetřovné. Podrobné informace jsou uvedeny na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (MPO) na níže uvedeném odkazu.

MPO - I. výzva pro OSVČ

Opatření na pomoc podnikatelům a živnostníkům

Jaká opatření či programy pro podnikatele a živnostníky jsou už připraveny v boji s následky pandemie koronoviru? Na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu lze nalézt kompletní přehled schválené, ale i připravované pomoci, týkající se jak firem tak i OSVČ viz níže uvedený odkaz. Informace zde uvedené, jsou průběžně aktualizovány.

MPO - Opatření na pomoc

Doporučujeme také sledovat stránky Ministerstva financí a Ministerstva práce a sociálních věcí, kde mhou být také uvedeny podrobnější informace k některým programům.

 

Vážení podnikatelé, v případě potřeby dodání informací týkající se záležitostí živnostenského podnikání nás prosím kontaktuje na dálku na níže uvedených telefonech nebo mailových adresách:

Vedoucí odboru

Rudolf Grim - tel: 461 550 280, mail: rudolf.grim[zavinac]svitavy[tecka]cz

Oddělení registrace

Lenka Nováková - tel: 461 550 284, mail: lenka.novakova[zavinac]svitavy[tecka]cz

Jaroslava Krenarová - tel: 461 550 283, mail: jaroslava.krenarova[zavinac]svitavy[tecka]cz

Dagmar Fochlerová - tel: 461 550 281, mail: dagmar.fochlerova[zavinac]svitavy[tecka]cz

Vložil: Jiří Johanides