Adventní jarmark s Mikulášem v Bonanze Vendolí

Dne 3.12.2022 uspořádala nezisková organizace Bonanza Vendolí, z.ú. první ročník Adventního jarmarku, který byl spojený s Mikulášskou nadílkou pro děti. Vánočně laděný statek hostil v průběhu odpoledne prodejce sýrů, sušeného ovoce, medu a včelích produktů, výrobků z korálek a drátkařských výrobků. Současně bylo možné zakoupit si výrobky z macramé, dřeva, přírodních a dalších materiálů s adventní tématikou, které vznikaly během komunitních setkání na statku a nebo při práci s dětmi v rámci činnosti organizace.

Návštěvníci Jarmarku měli možnost teplého občerstvení na zahřátí, k jídlu byl připraven guláš, klobásy z udírny a také palačinky s několika náplněmi. Děti se během odpoledne měly možnost fotit s čerty ve fotokoutku Živé peklo, zahrát si s čertem „čertovský mariáš“ a nebo si nazdobit perníčky. Závěrem odpoledne přišel Mikuláš v doprovodu anděla a čertů s poníky a děti obdaroval Mikulášskou nadílkou.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na výrobcích, přípravách a všem, kteří svojí účastí na Jarmarku dopomohli vytvořit na statku příjemnou vánoční atmosféru. Věříme, že se z této akce stane tradice k setkávání se v adventním čase.

Za organizaci Bonanza Vendolí, z.ú.:
Ing. Michaela Kašparová

Fotogalerie