Svitavská interna dočasně upravuje provoz kvůli spalničkám

07Bře2019

Na konci minulého týdne hospitalizovali ve Svitavské nemocnici pacienta s respiračními potížemi. Následná vyšetření ukázala, že se jedná o počínající spalničky. Někteří ze zdravotníků, kteří přišli s pacientem do kontaktu, jsou v současné době v karanténě a nemocnice tak musí upravit provoz na interním oddělení. Poskytování zdravotnické péče v regionu však zůstane zachováno v plném rozsahu. Omezení by mělo trvat přibližně 14 dní. Situace by mohla být mnohem horší, kdyby vedení Nemocnice Pardubického kraje (NPK) nenabídlo k očkování proti spalničkám svým zaměstnancům již před rokem.

Plošné očkování zdravotníků jako benefit, s tímto návrhem přišlo vedení Nemocnice Pardubického kraje už v době, kdy se v okolních státech začaly objevovat případy spalničkových epidemií a v Česku se jednalo zatím jen o lokálně omezené záležitosti. „Pokud bychom k tomuto kroku nepřistoupili s takovým předstihem, mohla by být situace s poskytováním zdravotnických služeb na Svitavsku mnohem problematičtější,“ hodnotí současnou situaci Tomáš Gottvald, generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje. Svitavská nemocnice se tak díky proočkovanému personálu se vzniklými potížemi vyrovná „pouze“ restrukturalizací svého provozu.

„Přeorganizovali jsme služby zdravotníků, upravili využití lůžkového fondu na interním oddělení a do služeb jsme si vypomohli zaměstnanci z jiných oddělení,“ vyjmenovává opatření náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice Pavel Kunčák a dodává, že díky této reorganizaci bude mít výskyt spalniček na pacienty ve Svitavách minimální dopad. Plánovaná opatření by měla trvat přibližně 14 dní.

Kompletní tiskovou zprávu naleznete ke stažení pod článkem.

Jiří Johanides

Soubory ke stažení