Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 27.09.15
Otázka:
Dobrý den.
Dnes (27.9.2015) měla být komentovaná procházka po starém svitavském hřbitově "OSOBNOSTI SVITAVSKÉ HISTORIE" s Radoslavem Fikejzem.
V 18 hodin se na hřbitově sešlo několik obyvatel města, kteří čekali na avizovanou akci. Ale bohužel se pan Fikejz nedostavil.
Později jsem zjistil na internetových stránkách města Svitavy (po trochu delším hledání)v aktualitách, že akce byla zrušena z důvodu onemocnění pana Fikejze.
Problém ale byl v tom, že tato informace o zrušení akce byla sdělena pouze upozorněním na konci aktuality "Dny evropského dědictví" v archivu aktualit už ze dne 11.9.2015. Jednak bych předpokládal, že informace o zrušení bude zveřejněna v samostatné aktualitě a ve dnech blíže k plánovanému termínu akce (a ne 16 dní dopředu) a také by bylo vhodné, kdyby oznámení proběhlo i jinou formou, než jen na stránkách města v aktualitách (a to ještě ne úplně šťastně. Ne každý má možnost přístupu na internet nebo prostě na internetu neumí. Vhodné by bylo např. nějaké oznámení na hřbitově - stačila by jednoduchá zpráva vyvěšená na bráně hřbitova, na nástěnce na hřbitově,... nebo popř. by někdo z muzea mohl na hřbitov v 18 hodin zajít a čekajícím lidem sdělit, že se akce nekoná.

Děkuji za vyjádření Slouka.
Odpověď:
Dobrý den, pane Slouko,
máte samozřejmě pravdu. Na naši omluvu -  když jsme pochopili, že pan R. Fikejz nebude schopen přednášku absolvovat, snažili jsme se dostat k lidem informace na poslední chvíli všemožným způsobem. Opravdu těsně před tiskem jsme dodali informaci do říjnového Našeho města, omluva byla zveřejněna v místní televizi, v pardubickém rozhlase, na webu města, na Facebooku města i muzea. Ale ten nejstarší a nejjednodušší informační kanál - cedule v místě konání - nás nenapadl... Je mi to líto, ale kdo nic nedělá, nic nezkazí. Ještě jednou se omlouvám všem, ke kterým se informace o zrušení přednášky nedostala a slibuji, že o jejím náhradním termínu budete včas a dostatečně informováni. Teď jen přejme panu Radoslavu Fikejzovi brzké uzdravení.  

Mgr. Blanka Čuhelová, ředitelka Muzea a galerie veSvitavách, cuhelova[zavinac]muzeum.svitavy[tecka]cz

Vážený pane Slouko,
i já se připojím k omluvě. Mě se týká ta výtka ohledně aktualit. Máte pravdu, že aktualita byla vystavena dříve, než obvykle. Většinou dávám akce tak týden dopředu. Dny evropského dědictví je celorepubliková akce, proto jsem ji zveřejnila dříve a možná trochu nešťastně jsem zprávu o zrušení akce na hřbitově vložila do původní zprávy. Příště to vyřeším jinak.

Ing. Zuzana Pustinová, tisková mluvčí, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz
 
Příspěvek ze dne: 16.09.15
Otázka:
Dobrý den, zaujal mě způsob řešení pro průjezdnost Lačnovem.
Neuvažujete náhodou také o umístění stejné dopravní značky Transit Brno i pro sjezd od Litomyšle ze silnice R35 na silnici č. 366 před Mikulčí. Udělali by jste pro bydlící okolo silnice č.366 skutečně dobrý skutek.
Nebo plánujete i opravu silnice č.366 a až to nebude jízda kolejištěm, tak se o tom bude jednat.
Je mi skutečně úsměvno, když na příjezdové komunikaci k zahrádkám u Langrova lesa je značka upozorňující na nerovnost komunikace - příčná stružka nebo hrbol. To by pak na úseku od kolejí až po křižovatku u vily MÚ muselo být umístěno obdobných značek - no schválně "Kolik" ?

S pozdravem    Ing. Z. Rejent, Pražská 39 Svitavy
Odpověď:
Dobrý den, pane inženýre,
o Vašich návrzích uvažujeme a jsou už ve stadiu projednávání. Možnost omezit průjezdnost tranzitní dopravy na silnici II/366 je v současné době projednáváno s policií, krajským úřadem a jednotlivými obcemi. Budou se muset provést odborná posouzení, protože tato změna by v případě realizace převedla veškerou tranzitní dopravu na křižovatku u Koclířova. O výsledcích jednání budeme veřejnost informovat.  
Oprava povrchu ulic Poličská a Sokolovská je zařazena do plánu investic kraje a bude provedena v příštím roce.

S pozdravem

Ing.Miroslav DOSEDĚL, vedoucí odboru dopravy, miroslav.dosedel[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 08.09.15
Otázka:
Přeji dobrý den,
velmi by mne zajímalo, odkud k nám na naši pouť zavítala kapela a hrála na náměstí a  v pochodové formaci ve starých uniformách.
Děkuji za odpověď
Odpověď:
Dobrý den, pane Šíšo,
kapela byla součástí celého historického programu, který nám, jako již tradičně na pouť, zajišťoval Radim Dufek z brněnské Umělecké agentury Rex. Mimo program na náměstí organizovali i v sobotu pietní obřad na svitavském hřbitově - slavnostní otevření zrekonstruovaného protestantského hřbitova a pomníku obětem války roku 1866.
P. S. Konkrétně to byl 6. prapor polních myslivců z Náchoda.

S pozdravem
Ing. Zuzana Pustinová, tisková mluvčí města, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz
 
Příspěvek ze dne: 14.08.15
Otázka:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda město neuvažuje o vyšším zabezpečení křižovatky za železničním přejezdem u bývalých jatek na Olomoucké ulici. Dopravní nehody jsou tam dost časté. Auta jedoucí od Koclířova směr vlakové nádraží a zpět jezdí jako po hlavní. Nevím, zda je málo viditelné označení vedlejší silnice. Jsem místní a jezdím tudy do práce. Takže se nedokážu vžít do situace "přespolního" řidiče, který vidí širokou silnici. Ale tento týden je to druhá autonehoda a každou chvíli je tam vidět stopy kolize...prozatím šlo pouze o lehčí zranění a pomačkané plechy...ale dle mého názoru by bylo vhodné se zamyslet nad tím, zda neposílit označení vedlejších silnic. Když jezdím po hlavní, automaticky přibržďuji, jelikož očekávám nebezpečí v podobě řítícího se vozidla po vedlejší od Koclířova. A druhá spíše technická poznámka...možná je to v plánu a tudíž bezpředmětné...ale když jedu po hlavní silnici ze Svitav směr Moravská Třebová a odbočím směr Průmyslová ulice, chybí označení začátku obce. Děkuji Vám za Vaši odpověď a přeji pěkný den. Schwarzkopfová
Odpověď:

Dobrý den,

děkuji Vám za upozornění. Tímto problémem se již zabýváme a po dohovoru s Policií ČR navrhujeme značky upozorňující řidiče na nutnost dát přednost v jízdě (P4) umístit na reflexní podklad. Zároveň bude obnoveno vodorovné dopravní značení "Příčná čára souvislá" (V5).

Označení začátku a konce obce na ulici Průmyslová si vynutila změna v dopravním značení na silnici I/34, kde bylo posunuto značení ve směru do obce. Potřebné značení je již objednáno. S realizací počítáme, s ohledem na dobu potřebnou k dodání dopravních značek, v průběhu září.

S pozdravem

Ing.Miroslav Doseděl, vedoucí odboru dopravy, miroslav.dosedel[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 28.07.15
Otázka:
Dobrý den, chci se zeptat kdy si mohu dojít pro řidičský průkaz.Předem děkuji za odpověđ
Odpověď:
Dobrý den, pane Mazale,
nejprve se omlouvám, že odpovídám až nyní - měla jsem dovolenou. Co se týká dotazu, budete mít v tuto chvíli odpověď z odboru dopravy, ale přesto odpovím. Možná se bude odpověď hodit i jiným.
Zákonem daná lhůta pro vydání řidičského průkazu je 20 dnů v případě výměny řidičského průkazu a pro první podání žádosti o ŘP vždy.
Jste-li již držitelem ŘP, a jedná se pouze o výměnu, lze také žádat ve lhůtě kratší a řidičský průkaz bude vydán do 5 pracovních dnů po úhradě správního poplatku 500 Kč.

V případě dalších dotazů prosím kontaktujte: Petru Ondříčkovou (tel.: 461 550 476) nebo Věru Navrátilovou (Tel: 461 550 473), také se můžete informovat na internetu, či osobně v úřední dny:
Po,St  7:15 - 11:45  12:30-17:00
Čt 7:00 - 11:30
 7:00 - 11:30 pouze objednání přes internet: Objednejte se


S pozdravem

Zuzana Pustinová, tisková mluvčí, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz
 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29