Internetové fórum

Příspěvek ze dne: 26.03.14
Otázka:
Přeji dobrý den v kteroukoliv hodinu. Rád bych se zeptal, zdali existuje na internetových stránkách Města Svitavy možnost zjištění, zda podle jména lze zjistit dotčenost jeho majetku nějakými rozhodnutími Města. V podstatě jde o totéž jako je vyvěšeno na úřední desce. Pro řadu občanů je téměř naprosto nemožné sledovat aktuální úřední desku. Taková možnost na řadě měst již existuje.
Děkuji
Šíša Jaroslav
Odpověď:

Dobrý den, pane Šíšo,

ráda bych Vám odpověděla, ale nejsem si jistá, na co se ptáte. Na stránkách města žádnou podobnou službu nemáme. Pokud bych měla začít pátrat o co jde, prosím o upřesnění. Co máte na mysli dotčením majetku? (Uveďte konkrétní případ.) Ve kterých městech se můžeme Vámi požadovanou službou inspirovat? Děkuji za odpovědi a přeji pěkný den.

Zuzana Pustinová, tisková mluvčí, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz  

 
Příspěvek ze dne: 13.01.14
Otázka:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč při rekonstrukci silnice v Lačnově nebyla doasfaltovaná vyfrézovaná silnice za restaurací Družba a dále za poštou. Všechny odbočky z hlavní silnice jsou dodělány, jen tato je samá díra a vyfrézovaná. A dále kdy bude tato frekventovaná odbočka dodělána. Velmi děkuji za odpověď.
Odpověď:

Dobrý den, paní Janulová,

náš původní záměr byl provést opravu v celé vyfrézované části. Bohužel v rámci těchto prací byla zjištěna závada na odlehčovací šachtě kanalizace. Oprava vyžaduje rozsáhlý stavební zásah, který není možné provádět v zimních měsících. Z toho důvodu je zde umístěno dopravní značení, které motoristu upozorňuje na nebezpečí. Oprava kanalizace a následně i živičného krytu bude provedena  v jarních měsících.

Ing. Miroslav Doseděl, vedoucí odboru dopravy, miroslav.dosedel[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 09.01.14
Otázka:
Delší dobu již sleduji, jak se Svitavy stále mění v město duchů. Jednou z hlavních příčin vidím (a nejen já) ve velmi nízké míře možnosti zaměstnání ve Svitavách. V letošním roce snad již nastává doba, kdy nastane oživení průmyslu, což je proklamováno nikoliv vládními představiteli. Zářným příkladem je např. rozšíření výroby v Přelouči. Rád bych tedy položil dotaz, jak je samotné Město Svitavy připraveno na tuto vcelku racionálně předpovídanou dobu. Je možné předpokládat, že se do Svitav a jeho průmyslové zóny "nastěhují" noví zaměstnavatelé? Jaká je tedy aktivní politika Města v tomto případě ? Rozhodně bych byl nerad abych se opět dozvěděl takový nesmysl,že Svitavy nejsou napojeny na  silniční nebo železniční síť (což byl dříve uváděný důvod neúspěchu v naplňování průmyslové zóny)
Odpověď:

Vážený pane Šíšo,

aktivní politika města spočívá v tom, že má zcela připravenou a zainvestovanou průmyslovou zónu, navázané smlouvy o zprostředkování prodeje s několika realitními kancelářemi, které zónu na svých stránkách nabízejí a propagují. Také jedná s agenturou Czechinvest ohledně kontaktů se zahraničními investory a o propagaci zóny a je připraveno jednat s jakýmkoliv zájemcem o koupi pozemků, pokud investor představí zamýšlenou investici. V takovém případě je mu městský úřad ochoten nabídnout veškerou pomoc a součinnost při realizaci záměru. Vedení města samozřejmě při svých jednáních také tuto zónu nabízí a propaguje. To, že Svitavy nejsou zrovna nejlépe dopravně obslužné však není nesmysl, ale zcela reálný a důležitý fakt.

 

Ing. Petr Vítek, manager průmyslové zóny, petr.vitek[zavinac]svitavy[tecka]cz.

 

 

 
Příspěvek ze dne: 19.12.13
Otázka:
Dobrý den, v závěru roku 2013 chci poděkovat všem zaměstnancům městského úřadu, radě a zastupitelstvu za jejich práci.Sledovala jsem opravu části podloubí a fasád na náměstí,líbí se mi.Procházím náměstím téměř denně.Nevím co si myslí občan našeho města který prošel opraveným podloubím se psem, kterýžto nové fasády počůral.Možná jsem měla dotyčného zpacifikovat.Je to hrozné, ale nenašla jsem odvahu.Nyní přemýšlím o tom, jak dlouho budou opravené domy v pořádku.Možná si občan, který nechal svého psa močit na domy toto přečte a uvědomí si svůj prohřešek.Ale příště se do podobných situací asi vložím.Přeji Vám všem výše jmenovaným pěkné svátky a do nového roku co nejvíce ukázněných obyvatel našich Svitav.
Kuncová E.
Odpověď:

Dobrý den, paní Kuncová,

děkujeme za přání a hlavně za Vaši starost o Svitavy. Byli bychom rádi, kdyby bylo více takových lidí, kteří si všímají, co se kolem nich děje a záleží jim na tom, jak Svitavy vypadají. Málokdy někdo sám od sebe pochválí, kritiky však slýcháme dost. Je to přirozené, pokud je člověk spokojený, tak si to užívá, když ho něco rozčílí, ozve se. I to je dobře, protože se zjistí, co je špatně a může se to napravit. Je to zpětná vazba k naší práci. Když ale někdo snahu ocení, udělá to vždy radost. Děkujeme.

A co se týká nezodpovědných majitelů psů (ale nejen jich, různá místa znečišťují i lidé a dokonce i tehdy, když nejsou pod vlivem alkoholu), platí bohužel, že pokud je nepřistihne v okamžiku konání policie, je možné situaci řešit pouze pokud je dostatek důkazů - např. záznam z kamer. Zbývá tedy osobní zodpovědnost občanů města. Jak se budeme k okolnímu prostředí chovat, takové ho budeme mít. Přejme si, aby nám všem na Svitavách záleželo.

S pozdravem Ing. Zuzana Pustinová, tisková mluvčí, zuzana.pustinova[zavinac]svitavy[tecka]cz

 
Příspěvek ze dne: 19.11.13
Otázka:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, proč na budově T. G. Masaryka 25 není Czechpoint nebo alespoň ověření podpisu a listin? Proč mám při vyřizování žádostí na této budově pro takhle základní věc běžet na budovu B - Dvořákova 3?
Moc děkuji za Vaši odpověď.
Odpověď:

Dobrý den,

 

pracoviště CzechPointu byla při svém vzniku vybavována z prostředků poskytnutých Ministerstvem vnitra ČR. Na základě ministerstvem provedené analýzy byla městům velikosti Svitav poskytnuta dotace ve výši cca 50 tis. Kč na vybudování jednoho pracoviště. Další pracoviště by bylo vybavováno bez dotace, z prostředků města. Několikaletý provoz prokázal, že kapacita našeho pracoviště v budově Dvořákova 3 je kapacitně odpovídající a není třeba ji rozšiřovat. Ani vzdálenost mezi jednotlivými budovami úřadu

(7 – 8 minut tam i zpět pěšky) není taková, aby vyvolávala potřebu zřízení CzechPointu v budově T. G. Masaryka 25. Služby CzechPointu lze využít i na pobočkách České pošty, u notářů a na pracovišti hospodářské komory.

 

Lubomír Dobeš, tajemník Městského úřadu Svitavy, lubomir.dobes[zavinac]svitavy[tecka]cz

 

 
Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29